Data publikacji:

Gogle narciarskie – przegląd

Porządne gogle narciarskie powinny chronić oczy przed wiatrem, promieniami słonecznymi odbijającymi się od białego puchu, zapewnić odpowiednią wentylację oraz wygodę podczas jazdy. Dobrze też, aby były solidnie wykonane, a i nietuzinkowy design nie zaszkodzi, by zadać szyku na stoku. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz gogle najlepiej trafiające w Twego gusta i potrzeby.

 

Początkujące amatorki białego szaleństwa na pewno docenią gogle z intensywnie różowym obramowaniem oraz fantazyjnym wzorem na pasku. Niewielka waga gwarantuje wygodę noszenia, zaś powłoka lustrzana Supravision ochroni oczy przed zgubnymi skutkami promieniowania UVA i UVB oraz IR. Szkło szyb jest dodatkowo zabezpieczone przez nadmiernym parowaniem i zarysowaniami. Dzięki pokryciu jej warstwą złota przepuszczalność światła wynosi od 18 do 48 proc.

Kolejna propozycja to damskie gogle idealne do uprawiania narciarstwa lub snowboardu. Model wyróżnia wentylowana oprawka oraz soczewka, jak również dwuwarstwowa pianka, która umożliwia właściwe dopasowanie gogli do kształtu twarzy. Szkła chronią przed promieniami UVA, UVB i UVC. Poliuretanowa oprawa jest tak zaprojektowana i wykonana, by nie uszkodzić się nawet w trudnych warunkach. Ergonomiczny kształt i regulowany pasek pozwalają w łatwy sposób dopasować gogle do kasku.

Te gogle łączą w sobie klasyczny design z wpadającym w oko kolorem świeżej limonki. Są wyposażone w szkła Double Flex, które chronią przed promieniami ultrafioletowymi oraz zapobiegają uszkodzeniom siatkówki oka. Specjalistyczna powłoka powstrzymuje parowanie, a zastosowanie w soczewkach systemu High Contrast dodaje właściwości rozjaśniające. Ciekawym rozwiązaniem jest poduszka powietrzna między zewnętrzną a wewnętrzną szybą, która stanowi blokadę dla zimnego powietrza i tym samym dodatkowo poprawia ochronę przez zaparowaniem.

Uniwersalne gogle narciarskie zwracają uwagę futurystycznym designem, który przywodzi na myśl kostiumy z filmów fantastyczno-naukowych. Model ten powinni wybrać okularnicy, który nie chcą na czas jazdy na nartach zakładać soczewek kontaktowych - gogle są bowiem przystosowane do noszenia pod nimi okularów. Lustrzane soczewki modelu osadzone są w metalowej oprawie i zapewniają stuprocentową ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Za wygodę użytkowania odpowiada podwójna pianka. Dodatkową zaletą jest ochrona przeciwmgielna soczewek o przepuszczalności światła w zakresie 20 – 40 proc.

Ostatnia propozycja to męskie gogle zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających downhill. Wyróżniają je podwójne szkła sferyczne z powłoką Supravision zapewniające pełną ochronę przed promieniami UVA, UVB, UVC i podczerwonymi, regulowany pasek oraz pianka z powłoką welurową, która odpowiada za wysoki komfort podczas jazdy.

*Aby dowiedzieć się o produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora