Data publikacji:

Gogle narciarskie – przegląd

Odpowiednia ochrona oczu podczas szaleństw na nartach czy snowboardzie jest niezwykle ważnym elementem, dlatego koniecznie przed wyjściem na stok należy zaopatrzyć się w gogle narciarskie. Proponujemy modele, które zapewnią pełen komfort podczas uprawiania sportów zimowych, niezależnie od tego, czy będziesz jeździć w słoneczny czy pochmurny dzień.

Gogle do jazdy na nartach lub desce snowboardowej wyposażono w cylindryczną szybę z polimerową soczewką fotochromatyczną NXT co oznacza, że okulary dopasowują się do rodzaju oświetlenia. Model zapewnia dobrą wentylację, a dzięki powłokom, które nie parują pozwala w pełni cieszyć się z pobytu na stoku. Dodatkowo anatomiczna ramka idealnie dopasuje się do kształtu Twojej twarzy.

Wentylacja szyb i szerokie pole widzenia to nie jedyne zalety tego modelu. Wybrane przez nas gogle narciarskie mają zwiększony kontrast, czyli dobrze redukują refleksy i poprawiają ostrość widzenia w czasie jazdy na nartach czy snowboardzie. Szyba zapewnia ochronę oczu przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC.

Deszcz, śnieg, wiatr czy duże słońce. Te gogle narciarskie zapewnią Ci pełen komfort jazdy niezależnie od warunków pogodowych panujących na stoku. Okulary wyposażono w podwójną soczewkę, która z zewnątrz jest poliwęglanowa, a od wewnątrz wykonana jest z włókna octanowego, co zapobiega parowaniu i chroni przed opadami czy promieniowaniem UV. Ponadto zewnętrzna warstwa szyby została wzmocniona, co zmniejsza podatność gogli na zarysowania i podnosi bezpieczeństwo w czasie upadku czy zderzenia. Nie zapomniano także o systemie anti-fog. Gogle mają elastyczny pasek z nylonu, który można swobodnie regulować.

Autor: Sylwia Stwora