Data publikacji:

Brazylijski killer: Ginastica Natural

Podczas pierwszego spotkania doznajesz szoku i zastanawiasz się, czy to możliwe. Jednak kolejne próby przekonują Cię, że możesz więcej, szybciej i dokładniej. Zaletą tej metody jest jej efektywność. Trenuj regularnie, a zaskoczy Cię, w jak krótkim czasie zauważysz rezultaty. Przedstawiamy metodę Ginastica Natural - killera prosto z Ameryki Południowej.

Ginastica Natural nie jest zwykłą aktywnością fitness. To wyjątkowo dobrze przemyślana i opracowana metoda, która cechuje się kompleksowym podejściem do ciała człowieka. Twórcą jest Alvaro Romano, ceniony trener i mistrz sztuk walki. Swoją pracę nad ginastyką rozpoczął już w latach 80. - poświęcił się wówczas studiom nad wschodnimi technikami walki oraz medytacją. Romano poszukiwał sposobu na opanowanie ciała. Pełna kontrola i świadome, duchowe przeżywanie mają pozwolić przekraczać granice wytrzymałości. Pokonanie tych barier to przeciwstawienie się własnej słabości. Ciało wolne od ograniczeń wyznaczanych przez nasze lęki oraz instynkt samozachowawczy jest bardziej mobilne, elastyczne i trwałe. Stajemy się potężniejsi, a dzięki motywacji duchowej i medytacji - spokojniejsi i opanowani.

Ginastica Natural to metoda eklektyczna. Punktem wyjścia dla niej są sztuki walki, zwłaszcza brazylijska odmiana Jiu Jitsu (Romano uzyskał czarny pas w tej dyscyplinia). Znajdziemy tam również elementy jogi, karate i wielu innych dyscyplin. Trening opiera się na pracy ciężarem własnego ciała. Czasami dokładany jest dodatkowy opór w postaci gumy gimnastycznej. Zasadniczo nie wymaga dodatkowego sprzętu.

Alvaro Romano, twórca metody Ginastica Natural (źródło: http://www.jjfj.org)

Kto może uprawiać Ginastica Natural? Praktycznie każdy, kto ma na to chęć. Treningi są dostosowywane do wieku i stopnia zaawansowania grupy. Dzięki współpracy Romano z fizjoterapeutami istnieje także wariant dla rekonwalescentów po kontuzjach, zabiegach i chorobie.